Diagnostyka chorób głowy i szyi

Dlaczego warto się przebadać?

Poszukujesz skutecznego sposobu, aby sprawdzić od środka kondycję swoich zębów? Jeśli tak, to przydatna może być profesjonalna diagnostyka chorób przyzębia. Jeśli zauważysz u siebie pierwsze objawy wzbudzające podejrzenia, warto zdecydować się na wykonanie odpowiedniego panelu dostępnego w naszej ofercie. W ten sposób otrzymasz szybko diagnozę i dobierzesz odpowiednią metodę leczenia. Jednocześnie uchronisz swój organizm przed poważnymi konsekwencjami, takimi jak wniknięcie bakterii do wnętrza kieszeni dziąseł, co prowadzi do rozchwiania, a nawet utraty zębów.

Dla osób podejrzewających u siebie choroby przyzębia świetnym rozwiązaniem jest diagnostyka molekularna, która z pewnością wykaże ewentualne dolegliwości periodontologiczne. Testy wykonywane są podczas wizyty u dentysty, aby postawić trafną diagnozę i wprowadzić odpowiednie leczenie. Jeśli schorzenie zostanie rozpoznane, następny krok to wizyta u specjalisty periodontologa. Warto jednak pamiętać, że najskuteczniejszą metodą profilaktyki i leczenia jest zwalczanie płytki bakteryjnej.

Jak wykonać badania?

Diagnostyka grzybicy
głowy i szyi

Pojawiające się zmiany skórne mogą być także powiązane ze spadkiem odporności. Żeby wdrożyć odpowiednie leczenie, niezbędne jest sprawdzenie i określenie gatunku chorobotwórczego Candida. W Diagmol możliwa jest diagnostyka grzybic okolicy głowy i szyi, a także dostępne są panele na wykrywanie i genotypowanie wirusa HPV, który jest czynnikiem prognostycznym nowotworów tych części ciała. Niepokojące dolegliwości można potwierdzić lub wykluczyć wykonując badanie z próbki śliny.

Wybierz badanie

No posts found!